Vi følger boligmarkedet i og omkring Hammel og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Hammel følger boligmarkedet i og omkring Hammel. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Lyngvej 8, Svenstrup solgt for 2.365.000 kr.
Boligen overtages af Sogand Mohammadi og Cilas Amondin Kilimê den 02. april. Køberen har betalt 2.365.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.424 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 115% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 144 kvm. og er opført i 1978. Grunden er på 780 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Hammel
Gl Randersvej 85 solgt for 1.795.000 kr.
Boligen overtages af Maja Tonsberg Jensen og Patrick Vincents Fisker den 21. april. Køberen har betalt 1.795.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 19.511 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 63% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 92 kvm. og er opført i 1959. Grunden er på 807 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Hammel
Gl Randersvej 60 solgt for 1.300.000 kr.
Boligen overtages af Henrik Lundgren Christensen og Lene Skovbøll Jensen den 17. april. Køberen har betalt 1.300.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.381 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.300.000 og boligen er derfor handlet til den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 105 kvm. og er opført i 1958. Grunden er på 861 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Hammel
Bygaden 4, Skjød solgt for 655.000 kr.
Boligen overtages af Sebastian Kirkeby Møller den 26. marts. Køberen har betalt 655.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 3.970 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 960.000 og boligen er derfor handlet til 32% under den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 165 kvm. og er opført i 1934. Grunden er på 890 kvm.
Boligen er solgt af John Frandsen
Viborgvej 246, Svenstrup solgt for 200.000 kr.
Boligen overtages af Lindhart Rounborg Hansen og Boet efter Jane Vivi Kristensen den 09. april. Køberen har betalt 200.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 787 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 82% under den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 254 kvm. og er opført i 1900. Grunden er på 1.457 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af home Hammel