Lørdag eftermiddag kan du slå vejen forbi Kulturhuset InSide & Hammel Bibliotek for at deltage i den hyggelige strikkeklub. Arrangementet er for alle, der elsker at strikke, hækle eller blot nyder en god snak med andre. Medbring eget garn og opskrifter, og nyd selskabet af andre, der deler din interesse. Der vil være en mindre udgift til kaffe og brød på 20 kr., og du opfordres til at medbringe din egen kop. Husk, at strikkeklubben holder lukket i juli og efter 14. december.
Tidspunkt: Lørdag 15. november 2025, kl. 14-16
Sted: Kulturhuset InSide & Hammel Bibliotek, Dalvej 1, 8450 Hammel
Entré: Fri entré
For mere information, kontakt Doris Lyngaae på tlf. 40 96 34 95
På søndag kan du opleve en aften med fordybelse og afslapning hos Atpeace i Hammel. Med Luna Sommer som yogalærer og mindfulness instruktør, samt klangmassør Lisbeth Roesen, kan du deltage i en beroligende session, der kombinerer Yin Yoga og Klangbad. Arrangementet tilbyder en unik måde at koble af fra hverdagens stress og finder sted om aftenen, så du kan gå ind i den nye uge med en følelse af velvære og balance.
Tidspunkt: Søndag 16. november 2025, kl. 19
Sted: Atpeace, Torvegade 9c, 8450 Hammel
Entré: 250 kr
Tilmelding: https://lydensrum.dk
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.